МАТЕМАТИКА

Video klipovi na ovoj strani obrađuju kompletno gradivo predmeta matematika za 5 razred osnovne škole.

Zadaci su birani tako da vas postepeno uvode i vode kroz lekcije baš kao što to rade udžbenici.

Video materijale možete koristiti pre ili posle časa, a u dogovoru sa nastavnikom moguće ih je koristiti i u nastavi.

Kako da koristite video materijale:

Najefikasnije je video klipove iz određene lekcije gledati pre nego što se u školi drži čas na kome se obrađuje baš ta lekcija. Time na času već imate predstavu o čemu se radi, lakše pratite nastavu, bolje shvatate koncept, dopunjujete ono što ne zante, možete pomoći svojim drugovima, biti aktivniji na samom času i uspeh iz matematike će biti garantovano odličan.

Ukoliko video klip gledate nakon održanog časa u školi nemojte odmah gledati do kraja. Pauzirajte na početku, razmislite kako bi ste vi uradili zadatak. Probajte da ga uradite sami. Ako ne znate kako da krenete sa zadatkom pustite video dok ne dobijete ideju. Pauzirajte. Probajte ponovo sami. Ako ni to ne uspeva odgledajte ceo klip. Uzmite papir i olovku i uradite isti zadatak sami. Ako ne uspete iz prvog puta uspećete iz drugog.

Video klipove možete koristiti i u nastavi ukoliko se dogovorite sa nastavnikom da časove matematike drži korišćenjem savremene flip čas metode.

Video klipovi na ovoj strani obrađuju kompletno gradivo predmeta matematika za 6 razred osnovne škole.

Kako da koristite video materijale:

Video klipovi na ovoj strani obrađuju kompletno gradivo predmeta matematika za 7 razred osnovne škole.