Основна школа
"Васа Пелагић"

ПАДЕЖ, КРУШЕВАЦ

Падеж се налази на регионалном путу Крушевац - Крагујевац и удаљен је 10-ак километара од Крушевца.

Школа у Падежу има веома дугу традицију. Ми смо једна од најстаријих школа у крушевачком крају.

Постојимо још од давне 1867. године. Почели смо као четворогодишња школа која се звала једноставно: Школа у Падежу.

Вратаре
Ово село се налази на десној страни Падешке Реке, недалеко од њеног састава са Залоговачком Реком. Око Бошњанске Реке, које ове две образују, постоји пространа равница.
Глобаре
Глобаре: Има две учионице, просторију за предшколце и пространо двориште. Има санитарни чвор, нема централно грејање, фискултурну салу и није прикључена на градски водовод.
Крвавица
Село се налази на Падешкој или Шашиловачкој Реци, више Падежа. Река га дели на осојну и присојну страну. Прва је са десне стране реке и окренута је северу, докле је присојна лево од реке.
Шашиловац
Има санитарни чвор, прикључена је на градски водовод, нема фискултурну салу. Учионице су опремљене белом таблом, компјутерима, видео-бимом, столом за стони тенис.

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

ИЗ НАШЕ ШКОЛЕ

Јавна набавка – превоз ученика

Овде можете преузети документацију везану за јавну набавку мале вредности – превоз ученика за 2020. – Конкурсна документација – Позив за подношење
By : ОШ Васа Пелагић | мај 27, 2020

Јавна набавка – превоз запослених

Овде можете преузети документацију везану за јавну набавку мале вредности – превоз запослених за 2020. – Конкурсна документација – Позив за подношење
By : ОШ Васа Пелагић | мај 27, 2020

Јавна набавка – лож уље и огрев 2020.

Овде можете преузети документацију везану за јавну набавку мале вредности – огрев и лож уље за 2020. – Конкурсна документација за лож уље – Позив за подношење за лож уље – Конкурсна документација за огревДаље...
By : ОШ Васа Пелагић | мај 26, 2020