Драги осмаци!

О овој теми смо већ разговарали у школи, али како се крај школске године ближи, припреме за завршни испит су у пуном јеку, иако мало отежане тренутном епидемиолошком сиитуацијом, није на одмет да размислите о вашем избору средње школе. Овим текстом желимо да вас подстакнемо да рамислите, да истражујете о средњим школама, да вас упутимо на корисне линкове за припрему мале матуре и за информисање о средњим школама.

Крај основног образовања и упис у средњу школу важан је корак у професионалном развоју ученика и од великог је значаја за одређивање будућег занимања. Добар избор средње школе је успешно усклађивање интересовања и могућности, које омогућава ученику да оствари сопствене потенцијале и задовољи своје потребе и жеље, чиме постаје мотивисанији и задовољнији.

Погледајте цео текст ОВДЕ…