У Шашиловцу, подручном одељењу наше школе одржано је школско такмичење „Читалићи – Креативци“. Учествовали су ученици другог и трећег разреда. Овом лепом догађају присуствовали су и родитељи којима су учитељице, Јасмина Благојевић и Татјана Ђурић, припремиле изненађење – решавање асоцијација, осмосмерки и питалица које су њихова деца осмислила током израде својих читалачких дневника. Уживање у дружењу је било обострано!

Школска комисија у саставу: Ана Јовановић, проф. српског језика, Ана Милићевић, проф. ликовне културе, Данијела Милосављевић – Алексић, педагог и Вуко Влаховић, директор школе, имали су тежак задатак да одаберу најзанимљивије и најмаштовитије читалачке дневнике.

Ученици 3. разреда, чији су дневници изабрани да представљају школу на Републичком такмичењу у Мачкату су:
1. Анђела Спасојевић, 1. место
2. Немања Исајловић, 2. место
3. Јована Огњановић, 3. место.

Од другака, пласирали су се:

1. Тијана Милићевић, 1. место
2. Милица Богдановић, 2. место
3. Александра Стевановић, 3. место

Директор школе је похвалио ученике за труд и рад који су уложили и који ће им се у даљем школовању и у животу сигурно исплатити.